Roccat, německý výrobce hardwaru, je dobře známy pro svou kvalitu herních periferií. Špuntová sluchátka Roccat Syva jsou sice na trhu už nějakou tu dobu, ale i přes to jsou to kvalitní sluchátka za rozumnou cenu.

DSC_0778

Balení a příslušenství

Sluchátka jsou zabaleny v elegantně vypadající krabičce s výklopným otevíráním, které jistí magnet. Můžete se tak podívat už v obchodu jak sluchátka vypadají.

Seznam funkcí všech funkcí je přehledně vypsán na zadní straně balení. Na levém boku nalezneme technické specifikace sluchátek. Uvnitř balení najdeme včetně sluchátek i 3 páry špuntů, v různých velikostech.

Design a komfort

Roccat Syva jsou laděny do modro černých barev, a stejně tak i jejich plochý kabel, který se na rozdíl od jiných běžných sluchátek nezamotává. Díky jejich nízké váze jsou sluchátka pohodlná i po několika hodinách nošení. S 1,2 metrovým kabelem jsou vhodné i k počítači.

DSC_0782

Specifikace

Sluchátka
Redukce šumu, Neodymové magnety
Frekvence: 20 Hz – 20 000 Hz
Citlivost: 96 dB/mW
Impedance: 32 Ohm
Průměr měniče: 10 mm
Mikrofon
Všesměrová charaktreristika
Citlivost: 40 dB/mW
Impedance: 2 200 Ohm
Kabel
Připojení: 3,5″ jack
Délka přívodního kabelu: 1,2 m

DSC_0789DSC_0790

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku mě velice příjemně překvapila. Jsou vhodné jak na poslech hudby tak hraní pc her. Nezklamou ani při sledování filmů. Vyznačují se realistickým podáním zvuku a perfektně sladěnými basy i výškami. Sluchátka pochopitelně disponují integrovaným mikrofonem a tlačítkem pro zastavení/spuštění, přepínání skladeb, příjem a odmítnutí hovoru.