Hodinky jsou to sice poměrně drahé, ale je třeba říct, že je technologicky poměrně daleko. V mnohém se podobá k hodinkám Gear S2. Oproti původnímu Gear Fit působí dvojka o něco lehčeji, ale i přes to dostatečně odolně. Silikonový řemínek má na konci provlékací očko, takže vám při rozepnutí hodinky nespadnou. Při nákupu si vyberete jednu ze dvou délek řemínku, nicméně se dají vyměnit za jinak dlouhé nebo barevné. Na spodní straně najdete optický měřič tepu a konektory pro nabíjení. Tělo hodinek má certifikaci IP68, takže přežije i lehčí namočení. Hodinky disponují zahnutým Super AMOLED displejem s uhlopříčkou 1,5″ a rozlišením 432 x 216 px. Celé prostředí náramku je laděno do černa takže se využije úspornost AMOLED displeje. Na pravém boku se nachází dvojice tlačítek, jedno slouží jako zpět a druhé vás pošle na seznam nainstalovaných aplikací.

Hodinky se spojí se smartphonem pomocí Bluetooth 4.2 a není již nutné mít telefon Samsung, nicméně je nutné mít v telefonu aplikaci Samsung Gear, bez ní nelze hodinky používat. Samozřejmostí je upozornění na notifikace, možnost změny vzhledu ciferníků a detailní přehled o vaší fyzické aktivitě. Díky integrované GPS je měření při běhu přesnější než u první verze Gear Fit, a hlavně pak vidíte uběhlou trasu na mapě. Při každodenním používání vydrží hodinky tak dva až tři dny. Pokud ovšem budete používat GPS výdrž se výrazně zkrátí a hodinky se odporoučí už po osmi hodinách. Hodinky umí měřit i kvalitu spánku a můžete si do nich nainstalovat i aplikace, kterých je zatím bohužel velmi málo. Oproti první verzi Gear Fit můžete využít i paměť hodinek, celkem 4GB z kterých můžete využít jen 2,08GB.

Operační systém: Tizen Displej: 1,5″ – zahnutý Super AMOLED, 432 x 216 px Konektivita: Bluetooth 4.2, GPS Kompatibilita: Android 4.4 Baterie: 200 mAh