Ve francii přesněji v letovisku Biscarrosse přišli na zajímavé a užitečné využití dronů, pomohou pobřežní stráži při záchraně tonoucích. Než se plavčík dostane k tonoucímu přes mohutné vlny a potřebnou vzdálenost, muže to trvat dlouho. Dron stejný úkol zvládne daleko rychleji, za pouhých 20 až 30 vteřin, tedy asi 2 krát rychleji, samozřejmě také ale zaleží na situaci. A jak že to celé funguje? Po bleskově rychlém vzletu stačí pouze doletět nad tonoucího a shodit mu záchranný pás. Ne že by dron nahradil plavčíky ale dokáže jim výrazně zlehčit práci.

Je pochopitelné že v tomto případě využití nelze spoléhat na běžně dostupné drony v obchodech. Bylo nutné sestrojit dron který odolá povětrnostním podmínkám, zvládne unést a na povel pustit záchranný pás. Na vývoji dronu se podílela společnost Mywebteam, výsledek váží téměř 4 kg a jmenuje se Helper (Human environment and life protection emergency response). Součástí stroje je i hi-res kamera, která dovoluje lépe identifikovat problém.

Přes léto projde dron testováním, protože myšlenka je jedna věc, ale až v praxi se ukáže, zda může být takový prostředek opravdu tak užitečný. Až pak se bude rozhodovat zda se nová technika vyplatí, přeci jen tento dron stojí půl milionu korun.