Google dnes uvolnil první developerskou verzi Androidu O, zatím není znám oficiální název ale jak je u Androidu zvykem bývá pojmenovaný podle sladkostí, takže by se tentokrát mohlo jednat o Android Oreo. Bez ohledu na to že zatím není znám název už známe jaké funkce nabídne.

Samotný Android O by měl přinést více novinek, aktuální seznam je ale limitován jen na funkce které jsou přidané v aktuální developerské verzi.

Jednou z novinek jsou i background limits, neboli limity na pozadí. Jak už název napovídá, jde o omezení úkonů aplikací na pozadí. Tyto limity by měli především mít vliv na výdrž baterie.

Android O také přináší vylepšené notifikace, ty by měli nově umožnit uživateli mít větší kontrolu. O notifikace se budou i nadále starat aplikace, ale uživatel by mohl rozhodnout o tom jak se mu budou zobrazovat, a přesně kontrolovat jak se budou seskupovat. Také by měla být přidána možnost dočasně vypnout notifikace u konkrétních aplikací.

Android také dostane nové ,,Autofill API“ díky kterému budou aplikace jako LastPass doplňovat data za vás, a to přímo na systémové úrovni. Upraven by měl být také panel se softvérovými tlačítky, bude možné přidat dvě navíc a to na levo a na pravo.

Novinek je samozřejmě více, například byla přidána podpora pro nové Java  8 API, nebo nově i adaptivní ikony.

ROM můžete stáhnout na developerských stránkách Androidu. Dostupné je pro Nexus 5, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel C, Pixel a Pixel XL