Remix OS byl projektem, který přinesl Android na počítače. Vývojáři přidali povedené rozhraní, bezproblémovou správu oken a další funkce, na které jsme u desktopových systémů zvyklí. Nyní však Remix OS společně s ním i zařízení Remix IO a IO+.

Výsledek obrázku pro Remix OS

Ve svém prohlášení vývojáři vysvětlují, že se kompletně stahují ze spotřebitelského segmentu a budou se i nadále věnovat pouze firemní sféře. Vedle Remix OS pro desktopy má Jide i několik hardwarových produktů, počítač Remix Mini nebo přehrávač Remix IO. Na Kickstarteru vývojáři vybrali na nový Remix IO+. Nic z toho už ale nebude nadále vyvíjeno a uživatelé, kteří přispěli v crowdfundingové kampani by měli své peníze získat zpět během srpna.

Společnost Jide Technology z části vytvořená bývalými zaměstnanci Googlu bohužel nepředala zdrojové kódy komunitě, aby v projektu mohl někdo pokračovat. Open source je nicméně Android-x86, surový základ systému, jehož tvůrci portují Android do podoby, aby jej bylo možné používat jako Desktopový systém. Chybí mu ovšem ono desktopové prostředí z Remix OS.

Zdroj: theverge.com