Hashtag slaví 10 let coby označení klíčových slov. Než jej proslavila sociální síť Twiter, znali ho pravděpodobně jen programátoři. Dnes je hashtag použit asi 125milionkrát, a to jen na Twitteru. Hashtag se rozšířil i na další sociální sítě jako je Facebook nebo Instagram. 

Symbol který změnil komunikaci

V roce 2007 prošel Twitter kompletním redesignem a jeden z designerů Chris Messina uvažoval o novém způsobu, jak spojit více lidí se stejným zájmem. Hashtag neboli znak ,,#“ asi nemá cenu obsáhle vysvětlovat, v životě ho použil už snad každý uživatel nějaké sociální sítě.

Ve své podstatě hashtag označuje klíčové slovo, neboli to, o čem konkrétní příspěvek je. Když na něj kliknete, zobrazí se vám všechny příspěvky ve kterých je stejný hashtag použit.

thumb_up   Hashtag můžete udělat tak, že na klávesnici zmáčknete CTRL + ALT + X

Chrisova myšlenka byla kdysi tak geniální, že trvalo jen pár měsíců než se požívání hashtagu na Twitteru stalo samozřejmostí. Dnes se dá říci, že tento znak změnil komunikaci lidí na všech sociálních sítích. Nepužívá se už pouze na Twitteru ale i na Instagramu a své místo si postupně vybudoval i na Facebooku.